O nás

Vážení obchodní přátelé,
dovoluji si Vás přivítal na internetových stránkách firmy František Kváč - prodej řetězů ČZ.
Naším stěžejním programem je prodej veškerého výrobního programu firmy ČZ Řetězy, s.r.o. se sídlem ve Strakonicích patřící kapitálově pod českou zbrojovku (ČZ Strakonice). Firma ČZ Řetězy, s.r.o., kterou jako oblastní dealer zastupuji, vyrábí kompletní sortiment všech druhů řetězů využívaných průmyslu, dále motocyklech, jízdních kolech a všech dalších odvětvích lidské činnosti. Dalším významným obchodním artiklem naší firmy je výroba a prodej řetězových ozubených kol do průmyslu a všech značek a kategorií motocyklů. Rovněž se zabýváme i prodejem speciálních maziv a drobného materiálu, jako např. klínů, klínkovic a per do ozubených kol a hřídelí
Historie naší firmy se traduje od roku 1899, kdy můj praděda, František Kvač, zřídil na stejném místě dnešní provozovny opravnu zemědělských stojů. V třicátých letech 20. století firmu převzali synové František a Eduard a pod názvem „bratří Kváčové“ dosáhli značného obchodního úspěchu mimo jiné prodejem motocyklů a jízdních kol značky ČZ, dále prodejem motocyklů BMW, BSA. krátce se prodávaly i automobily značky Tatra a Aero. Další syn Ladislav prodával v Pardubicích motocykly JAWA. Tento příznivý vývoj naší firmy i rozrůstajícího se okruhu našich spokojených zákazníků byl po roce 1948 značně utlumen a koncem padesátých let byla provozovna komunistickým režimem násilně uzavřena a znárodněna. Zařízení, vybavení a zboží bylo zničeno a rozkradeno. Po cca 40 letech zavrženíhodného ničení těžce vybudovaných hodnot se můj otec rozhodl pro obnovení dávných tradic a jako nástrojář opustil koncem roku 1992 národní podnik Tesla Pardubice, kde cca 40 let pracoval. Jako jeden z dědiců tedy můj otec získal restitucí zpět značně zdevastované a neudržované objekty po svých předcích. Jeho cílem bylo zřídit si živnostenskou provozovnu, která by co nejvíce navázala na úsilí předchozích generací naší rodiny. Stěžejním programem bylo obnovit spolupráci s Českou Zbrojovkou ve Strakonicích. V ČZ se již ale touto dobou motocykly prakticky nevyráběly, rozhodl se tedy pro prodej řetězů, který má v již výše zmíněném závodě cca 80 let trvající tradici a firma ČZ řetězy s.r.o. vyváží své řetězy do desítek zemí světa. Já jsem firmu převzal 1.září 2005 po smrti svého otce, obnovitele tradic. Byl jsme zde od roku 2003 zaměstnán.
Tím, že se naše firma velmi úzce specializuje pouze na řetězy, ozubená kola a související příslušenství, je tedy na místním trhu prakticky jediným subjektem s nejvyšší odborností a kvalitou poskytovaných služeb v daném oboru.
Naše firma se nachází v krajském městě Pardubice na adrese:
Štrossova 336, Bílé předměstí, 530 03 Pardubice, Česká republika.
Pro své zákazníky nabízíme rovněž i využití našeho vlastního parkoviště, to je přístupné z ulice Sakařova, a je plně způsobilé pro parkování jak osobních, tak i nákladních automobilů.
Toto jsou základní informace o naší firmě po generace usilující o péči v péči své klientely. Klientů si s nejvyšší úctou vážíme a bez nich bychom těchto pozitivních výsledků nedosáhli!
Děkuji předem za shlédnutí naší internetové prezentace. Velmi mě rovněž těší Váš zájem o naše produkty a služby.
Srdečně vás všechny zdravím a těším se na spolupráci.

František Kváč
Prodej řetězů ČZ a MAHERA
Štrossova 336
Pardubice© 2006 www.frikoretezy.cz | Developed by webarchitect eBRÁNA